Providing you the best range of hastelloy c276 pipes, gun metal pipe, ss hastelloy fasteners, copper nickel 90.10 flanges, hc 276 tube fittings and inconel round bars with effective & timely delivery.
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Material | Alloy Steel |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Polished |
| End | Plain End |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Material Grade | C276 |
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Round |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Usage/Application | Construction |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | SS |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| CORROSION RESISTANCE | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Inconel 600 |
| Length | 6 meter |
| Material | Stainless Steel |
| Size/Diameter | 6mm |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| pack Type | Box |
₹ 2800 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 6 meter |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Corrosion Resistance | Yes |
₹ 1550 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Material Grade | C276 |
| Shape | Round |
₹ 111 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | C276 |
| Pack Type | Box |
| Usage/Application | Construction |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
Ganpat Bishnoi (Proprietor)
M/S Rahul Metal Industries
27-32-99, Near Dolphin Hotel, 75 Feet Road
Visakhapatnam - 530001, Andhra Pradesh, India