We are a leading Wholesale Trader of 202 ss round pipe, stainless steel 317ln pipe, 316 stainless steel round pipe, round stainless steel pipe, ss 304 seamless pipe and ss 310 seamless tubes from Visakhapatnam, India.
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Length | 6m |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Single Piece Length | 6 meter |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Material Grade | SS316 |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Color | Silver |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 m |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Surface Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance Yes | Yes |
| Packaging Type | Box |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Seamless |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 605 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Color | Silver |
| Brand | Jindal |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Length | 6 m |
| Shape | Rectangular |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Pipe Fluid | Chemical |
| Type | Welded |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Pipe Fluid | Water |
| Type | Seamless |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Material | SS |
| Pipe Fluid | Water |
| Type | Welded |
| Packaging Type | Box |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Pipe Fluid | Water |
| Type | Seamless |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 285 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Seamless |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Surface Treatment | Polished |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Shape | Round |
| Color | Grey |
| Weather Resistant | Yes |
| Rust Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Brand | Jindal |
| Color | Grey |
| Packaging Type | Box |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
₹ 330 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS316 |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Shape | Square |
| Material Grade | SS304 |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Length of Pipe | 3 m |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
₹ 2250 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Drinking Water |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Polished |
| End | Plain End |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 601 |
₹ 650 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Type | Straight Copper Pipe |
| Color | Brown |
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Pack Type | Box |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 1100 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | Copper Nickel |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Po |
| Product Type | Copper Nickel Pipe |
| End | Plain End |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Material | SS |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Round |
| Material Grade | 304 |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Country of Origin | Made in India |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Length of Pipe | 3 m |
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Drinking Water |
| Product Type | Seamless |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Chrome Finish |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
Ganpat Bishnoi (Proprietor)
M/S Rahul Metal Industries
27-32-99, Near Dolphin Hotel, 75 Feet Road
Visakhapatnam - 530001, Andhra Pradesh, India