Providing you the best range of stainless steel scrap, 316l stainless steel seamless pipe, seamless stainless steel pipe, jindal saw seamless pipe, steel seamless pipe and jindal saw pipes with effective & timely delivery.
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Construction |
₹ 310 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Type | Seamless |
| Material Grade | Aisi 4140 |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Aisi 4130 |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Seamless |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Construction |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Pipe Fluid | Water |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Jindal |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Saw Seamless Pipe |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Saw Pipes |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Tye | Box |
₹ 78 / Kg Get Latest Price
| Material | Alloy Steel |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
Ganpat Bishnoi (Proprietor)
M/S Rahul Metal Industries
27-32-99, Near Dolphin Hotel, 75 Feet Road
Visakhapatnam - 530001, Andhra Pradesh, India