Prominent & Leading Wholesale Trader from Visakhapatnam, we offer 304 stainless steel rectangular tube, ss 304 hex bolt nut and washer, s.s 304 bolt, stainless steel nut and jindal stainless steel sheets.
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Shape | Square |
| Pipe Fluid | Water |
| Type | Seamless |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 3 m |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Diameter | M6 (6 mm) |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Chrome Finish |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Corrosion Resistance | Yes |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Material Grade | 304 |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Material Type | SS |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 1 mm |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Bolt Diameter | M3 (3 mm) |
| Diameter | 1 mm |
| Material Grade | 304 |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Type Of Bolts | Round-head |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Chrome Finish |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Origin | Indian |
| Usage / Application | Building & Construction |
| Surface | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Ganpat Bishnoi (Proprietor)
M/S Rahul Metal Industries
27-32-99, Near Dolphin Hotel, 75 Feet Road
Visakhapatnam - 530001, Andhra Pradesh, India